Zapisy do nowej grupy trwają – zapraszamy na treningi

Jeśli twoje dziecko marzy, by zostać piłkarzem, nie czekaj i przyprowadź je do nas. Jako że zaczął się już rok szkolny rozpoczęliśmy też treningi, ale można do nas dołączyć przez cały rok. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, zarówno chłopców jak i dziewczynki. Dziewczynek na razie trenuje niewiele, ale mamy nadzieję, że to się zmieni i utworzymy w naszymplisy legionowo klubie dziecięcą drużynę złożoną tylko z dziewczynek. Co najważniejsze – nie przeprowadzamy żadnych selekcji i przyjmujemy wszystkich chętnych, którzy chcą grać. Najważniejsze jest bowiem to, by zachęcić dzieci do uprawiania sportu.

 

Grupy liczą nie więcej niż 20 osób, a treningi odbywają się raz w tygodniu. Ich terminy są ustalane tak, by nie kolidowały z innymi zajęciami dzieci. Rozmawialiśmy z trenerem, który jest pozytywnie zaskoczony. Mimo że w grupie ma same początkujące dzieciaki, które nie miały wcześniej do czynienia z piłką nożną, mówi, że widzi w nich potencjał. Dzieci chętnie trenują nawet mimo niesprzyjającej pogody. Zimą treningi będą odbywać się w hali naszego klubu, ale póki pogodna dopisuje, chcemy by jednak dzieci trenowały na świeżym powietrzu.

 

Trener ma duże doświadczenie w pracy z takimi młodymi piłkarzami i dzieci bardzo go lubią. Spytaliśmy kilku młodych zawodników, co myślą o tych zajęciach i jak pracuje się im z trenerem. Odpowiadały z pełnym entuzjazmem, że bardzo lubią chodzić na treningi, a te zajęcia to dla nich świetna zabawa. Dla nas – jako klubu – najważniejsze jest to, że dzieci chcą trenować, chcą grać w piłkę i wolą aktywny wypoczynek od spędzania czasu przed telewizorem.